Jarosław Kaczyński przyjedzie do Ełku

Jarosław Kaczyński przyjedzie do Ełku

Już jutro (05.11) Jarosław Kaczyński odwiedzi Ełk. Spotkanie będzie miało miejsce w hotelu znajdującym się przy ul. Armii Krajowej 32. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. W ten sam dzień kilka godzin wcześniej prezes partii rządzącej pojawi się w Suwałkach. To tylko dwa przystanki z całej trasy.

Jarosław Kaczyński rozpoczął swoją trasę. Jeździ po różnych miastach Polski, gdzie spotyka się z mieszkańcami, aby omówić bieżące sprawy. Jaki dokładnie będzie temat spotkania? To już się okaże podczas wizyty. Wstęp jest oczywiście wolny, a wydarzenie rozpoczyna się o 18:00.

Czy prezes PiS-u ma się czego obawiać?

Jest jedna cecha która łączy prezesa partii i rządzącej i premiera. Jest to jedna z najbardziej wpływowych postaci w Polsce, więc oprócz zwolenników ma też całe grono oponentów. Z pewnością również i oni pojawią się na spotkaniu. Czy dojdzie do jakichś incydentów? Istnieje wiele osób, które chciałoby Jarosławowi Kaczyńskiemu wprost.

W skrajnych przypadkach dochodzi do ostrej wymiany zdań czy nawet rękoczynów. Dlatego wysoko postawione osoby nie ruszają się bez ochrony. Ochroniarze pojawiają się również na tego typu spotkaniach. Można to odebrać jako chęć odgrodzenia się od wyborców, ale przyczyny są bardzo praktyczne. Zagrożenie faktycznie jest realne i bez odpowiednich środków bezpieczeństwa, spotkania z obywatelami mogą się skończyć bardzo źle.

Ważne sprawy do omówienia i nadchodzące wybory

W przyszłym roku odbędą się kolejne wybory parlamentarne. To oczywiste, że poszczególne partie polityczne będą prowadzić kampanie, mające na celu przedstawienie programów a także pokazanie swoich reprezentantów od jak najlepszej strony. Choć właściwe kampanie zaczną się dopiero w przyszłym roku, to już jest czas aby budować pod nie podwaliny. Stąd właśnie tego typu spotkania.

Partia rządząca ma jednak dużo większe obciążenie niż tylko konieczność przypodobania się wyborcom. To w końcu od niej w dużej mierze zależał los mieszkańców przez ostatnie lata, więc potrzebne jest również kompleksowe omówienie najważniejszych spraw. Wysoka inflacja i ceny energii to tylko niektóre z nich.