Dramatyczny wypadek na trasie S61 w kierunku Suwałk – dwie osoby poszkodowane, jedna zakleszczona we wraku pojazdu

Dramatyczny wypadek na trasie S61 w kierunku Suwałk – dwie osoby poszkodowane, jedna zakleszczona we wraku pojazdu

Poranną ciszę 25 marca 2024 r. o godzinie 10:52 przerwało niepokojące zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w Ełku, informujące o tragicznym zdarzeniu drogowym. Zgłoszenie dotyczyło poważnego wypadku, który miał miejsce na 146 kilometrze popularnej trasy S61 prowadzącej w kierunku Suwałk.

Na miejsce natychmiast skierowano odpowiednie służby ratunkowe. W akcji brały udział zarówno siły i środki z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) Ełk, która dysponowała dwoma zastępami, jak i jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) z Kalinowa, która dostarczyła jeden zastęp.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że sytuacja jest poważniejsza niż początkowo podawano. Przy węźle Wysokie doszło do kraksy dwóch samochodów osobowych. Z ich wnętrza dobiegały głosy dwóch osób, które podróżowały nimi. Jeden z kierowców, niestety, był zakleszczony we wraku swojego pojazdu. Strażacy skoncentrowali się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączaniu akumulatorów w obu pojazdach. W celu wydobycia poszkodowanego mężczyzny użyli specjalistycznych narzędzi hydraulicznych.

44-letni mężczyzna, który został uwolniony z wraku swego auta, posiadał liczne obrażenia ciała. Został on niezwłocznie przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego i przetransportowany do najbliższego szpitala. Drugi poszkodowany kierowca, choć w stanie lepszym niż jego rozmówca, również wymagał pomocy medycznej, której udzielono mu na miejscu zdarzenia.