Długo oczekiwany weekend z japońskimi trenerami sztuk walki w Ełku

Długo oczekiwany weekend z japońskimi trenerami sztuk walki w Ełku

Miłośnicy sztuk walki mogą już niecierpliwie odliczać dni do najbliższego weekendu, kiedy to w Ełku zjawią się specjaliści z Kraju Kwitnącej Wiśni. Wszystko za sprawą Ełckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin, który zaprosił na swoje tereny elitarnych trenerów z Japonii.

W gronie zaproszonych gości znajduje się Emi Shoguchi, utytułowana zawodniczka, która w swoim dorobku ma tytuł mistrzyni świata w kumite zdobyty w 2011 roku. Nie jest to jednak jej jedyny sukces, bowiem mogła się również cieszyć z brązowego medalu na mistrzostwach świata w konkurencji kata zdobytego dziewięć lat później, w 2023 roku.

Impreza zostanie podzielona na dwie części. Pierwsza z nich odbędzie się w sobotę 10 lutego, kiedy to uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w trzech różnych sesjach treningowych. Następnie, dzień później, czyli w niedzielę 11 lutego, przewidziano szkolenie dedykowane dzieciom.

Całe wydarzenie będzie miało miejsce w Zespole Szkół Sportowych, a dokładniej przy ul. Suwalskiej. To wydarzenie, które z pewnością przyciągnie wielu entuzjastów sztuk walki, dając im niepowtarzalną okazję do obserwowania i nauki od najlepszych na świecie.