Czy powstanie klasa sportowa w Szkole Podstawowej nr 4 w Ełku?

Czy powstanie klasa sportowa w Szkole Podstawowej nr 4 w Ełku?

W Szkole Podstawowej nr 4 w Ełku przy ulicy Władysława Szafera 2 trwa nabór chętnych uczniów do klasy o profilu siatkarsko-pływackim. Jednak aby taka klasa mogła powstać, chęć uczęszczania do takiej klasy musi wyrazić co najmniej 20 osób. Do kiedy można się zgłaszać i jak jest przeprowadzany nabór? Przeczytaj.

W polskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych coraz więcej powstaje klas sportowych. Powstają również szkoły typowo sportowe, gdzie oprócz normalnej nauki dzieci i młodzież mogą ćwiczyć i rozwijać swoje umiejętności w wybranej dziedzinie sportu. Jest to bardzo dobra inicjatywa w dzisiejszych czasach, gdzie dostęp do fast foodów i niezdrowej żywności jest spory. W związku z tym co raz więcej dzieci ma problem z utrzymaniem prawidłowej wagi. Każdy pomysł, który pomaga dzieciom pokochać sport, jest godny pomysłu.

Klasa sportowa w Szkole Podstawowej nr 4 w Ełku

Na pomysł utworzenia klasy o profilu siatkarsko-pływackim wpadła dyrekcja szkoły. Inicjatywa spodobała się również włodarzom miasta i urząd gminy wydał szkole taką zgodę. Już od 1 września będzie to możliwe jeśli zgodzi się odpowiednia ilość chętnych.

Kto może uczyć się w takiej klasie?

Oferta jest skierowana dla uczniów, którzy rozpoczną naukę w klasie czwartej. Jednak, aby taka klasa powstała musi się zgłosić 20 uczniów. Górny limit także jest określony. W klasie może maksymalnie uczyć się 26 uczniów. Dyrekcji bardzo zależy, aby klasa ta powstała, w związku z tym nie ma w tym przypadku rejonizacji. Do klasy mogą się zgłaszać dzieci z każdego osiedla, a także z całej gminy.

Klasa będzie podwójnie profilowana. Część dzieci będzie doskonaliła naukę pływania, pozostała część grę w siatkówkę. Wybór należy do ucznia.

Inne klasy sportowe w szkołach w Ełku

Ełk stawia na sportową młodzież i dlatego obecnie w różnych szkołach na terenie miasta dzieci mogą uczęszczać do klas sportowych z zajęciami – siatkówki, piłki nożnej, pływania, lekkoatletyki, tańca. W ubiegłym roku szkolnym w Ełku były 33 klasy sportowe.

Jak przebiega nabór?

Kandydaci będą musieli przejść test sprawnościowy. Szczegóły dotyczące testów znajdą Państwo na stronie internetowej szkoły. Jeśli zgłosi się więcej kandydatów, niż jest dostępnych miejsc, będą liczyć się punkty, które uczeń będzie miał przyznane. Chętni uczniowie muszą również mieć zgodę lekarza na uczęszczanie na zajęcia w klasie o takim profilu.