44-latek miał przy sobie marihuanę. Leżał na trawniku

44-latek miał przy sobie marihuanę. Leżał na trawniku

44-latek wpadł z marihuaną

44-latek leżał sobie na jednym z ełckich trawników. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, zatroskany obywatel wezwał służby. Powód tego wieczornego odpoczynku był dosyć typowy. Mężczyzna był po prostu pijany, ale było jeszcze coś innego, co zwróciło uwagę policji.

Niezbyt dobra pora na odpoczynek

W sobotnią noc służby otrzymały zawiadomienie, że trawniku leży mężczyzna. Kiedy medycy i policjanci znaleźli się na miejscu, okazało się, że kontakt z 44-latkiem jest niemożliwy. Był tak pijany, że z trudem poruszał się o własnych nogach. Nie wymagał on jednak hospitalizacji, choć pojawił się inny szczegół. Podczas kontroli osobistej znaleziono przy nim nieco marihuany. Za bezprawne posiadanie marihuany mężczyźnie grożą nawet 3 lata więzienia.

Status marihuany w Polsce

Marihuana nadal jest jest w Polsce nielegalna, a jej posiadanie może nas zaprowadzić za kratki. Wyjątkiem jest jedynie medyczna marihuana, którą kilka lat temu udało się w Polsce zalegalizować. Susz, który mężczyzna miał przy sobie, nie był jednak natury medycznej, więc policjanci nie mogli przymknąć na to oka.