39-letni przestępca z Ełku kradł cenne akcesoria – szybka interwencja policji

39-letni przestępca z Ełku kradł cenne akcesoria – szybka interwencja policji

Na terenie Ełku oraz pobliskich wsiach działał 39-letni mężczyzna, który swoje przestępcze zamiłowania realizował głównie pod osłoną nocy. Specjalizował się w włamaniach do różnych obiektów, skąd zabierał różnorakie przedmioty, które później planował spieniężyć.

Choć jego łupem padały różne przedmioty, najczęściej wybierał narzędzia, elektronarzędzia oraz sprzęt ogrodniczy. Nie gardził też wędkami. Dzięki błyskawicznej i skutecznej pracy ełckiej policji, jego tożsamość została szybko ustalona oraz udało się zapobiec dalszym działaniom przestępczego charakteru ze strony tego mężczyzny.

Policja zatrzymała 39-latka, który podejrzany był o serię włamań. Miejsca, które wybierał do swoich przestępczych działań były różne – od altanek i garaży po pomieszczenia gospodarcze. Policjanci ustalili, że w okresie od kwietnia do maja ten mężczyzna włamał się do siedmiu różnych miejsc. Najczęściej działał na terenie ogródków działkowych w Ełku, choć nie omijał również kilku wsi na terenie gminy Ełk.

Mimo że 39-latek często zmieniał miejsce swojego pobytu, nie udało mu się uniknąć zatrzymania. Dzięki czujności policjantów kryminalnych, którzy rozpoznali go podczas jazdy na rowerze niedaleko Ełku, udało się go zatrzymać. W wyniku interwencji odzyskano również część skradzionych przedmiotów.

Z przeprowadzonych ustaleń wynika, że mężczyzna potrzebował pieniędzy na alkohol. Właśnie to było powodem, dla którego wybierał ustronne miejsca do dokonywania kradzieży z włamaniem.