3 ważne powody, dla których warto kupić polisę turystyczną na wakacje

3 ważne powody, dla których warto kupić polisę turystyczną na wakacje

Wyjazd za granicę to jeden z najpopularniejszych wśród Polaków sposobów spędzania urlopu. Kojarzy się z relaksem i wypoczynkiem, niemniej trzeba brać poprawkę na różne zdarzenia losowe, które mogą pokrzyżować wakacyjne plany. Pomocne okazuje się wówczas ubezpieczenie turystyczne.

Bezpłatna opieka medyczna za granicą

Jak podkreśla agentka ubezpieczeniowa Małgorzata Nagolska prowadząca w Ełku biuro PZU, ubezpieczenie kosztów leczenia to najważniejszy powód, dla którego przed wyjazdem warto kupić stosowną polisę. Koszty leczenia za granicą są bardzo wysokie, a służba zdrowia funkcjonuje na innych zasadach niż w Polsce. Chcąc uniknąć dużych wydatków za leczenie, lepiej się odpowiednio zabezpieczyć – najlepszą na to metodą są właśnie ubezpieczenia turystyczne. Ełk to doskonały przykład lokalizacji, gdzie polisę można nabyć bezpośrednio u agenta. Suma ubezpieczenia kosztów leczenia na wyjazdy na terenie Europy powinna wynosić minimum 30 tys. euro, a w przypadku pobytów poza starym kontynentem – co najmniej 60 tys. euro. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 502861795 lub pisząc maila na adres [email protected].

Zwrot kosztów za szkody spowodowane przez ubezpieczonego

Ochrona przed finansowymi następstwami szkód nieumyślnie wyrządzonych osobom trzecim to kolejna istotna przesłanka, dla której warto kupować ubezpieczenia turystyczne. Ełk ma pod tym względem na tyle rozbudowaną ofertę, że każda zainteresowana polisą osoba znajdzie odpowiedni jej wariant dla siebie. Istotne jest, aby umowa uwzględniała OC w życiu prywatnym – takie ubezpieczenie przydaje się w wielu sytuacjach.

Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

Dobra polisa turystyczna zawiera ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków), które gwarantuje wypłatę odszkodowania w razie niefortunnych zdarzeń powodujących uszczerbki na zdrowiu. Środki z tego tytułu przydają się m.in. na rehabilitację w prywatnych gabinetach – tego typu świadczenia nie są tanie, więc warto mieć zabezpieczenie w postaci solidnej polisy.