25-letni mężczyzna utopił się w Jeziorze Ełckim

25-letni mężczyzna utopił się w Jeziorze Ełckim

Służby ratunkowe w Ełku musiały stawić czoło tragicznemu wydarzeniu. Otóż w niedzielę z 23 na 24 kwietnia 25-latek utonął w Jeziorze Ełckim. Informacje o tym przekazało Ratownictwo Powiatu Ełckiego w swoim poście facebookowym. Zgłoszenie wpłynęło, kiedy świadkowie zdarzenia zobaczyli, że do wody wpadł mężczyzna. Niestety nie wypłynął. Z samego posta jeszcze nie wynikało, że doszło do zgonu, ale potwierdzili to ratownicy. W okolicach godziny piątek strażacy wyłowili ciało ze zbiorniki, a następnie przewieziono go do szpitala. Było jednak za późno na ratunek. Na Facebooku pod postem można przeczytać wiele dodających otuchy komentarzy. Internauci składają kondolencje rodzinie i wyrażają swoje ubolewanie.

Co się wydarzyło?

Jedyne informacje, jakie mamy na temat samego zdarzenia, pochodzą od świadków, któzy zawiadomili służby porządkowe. Z relacji wynika, że mężczyzna nie kąpał się w jeziorze, ani do niego celowo nie wskakiwał. Miał to być nie szczęśliwy wypadek. 25-latek miał ponoć wpaść do wody i nie był już w stanie wypłynąć. Ani świadkowie zdarzenia ani ratownicy nie potrafili uchronić go przed śmiercią. Kiedy przewieziono go do szpitala, lekarzom nie pozostało nim innego jako stwierdzić zgon.

Zbiorniki wodne zabójcze wiosną i latem

Najwięcej ofiar utonięć jesteśmy w stanie dostrzec na wiosnę i w lecie. To właśnie w tym okresie pogoda dopisuje i ludzie chcą spędzać czas na świeżym powietrzu. Jednym ze sposobów takiego spędzania czasu jest wypad nad wodę. Oczywiście można tam się bardzo dobrze rozerwać, więc nie można generalizować. Ale faktem jest, że taka wycieczka stawia przed nami wiele zagrożeń. Nawet osoby, który umieją pływać mogą utonąć. Przyczyny mogą być różne. Czasem takie tragiczne zdarzenie wiąże się z ilością wypitego alkoholu, ale wcale to nie jest reguła. Bardzo często w mediach społecznościowych pod informacjami o utonięciu pojawiają się komentarze osób przekonanych o stanie nietrzeźwości zmarłego. Bardzo często jednak są to krzywdzące wnioski, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Tego rodzaju tragedia może dotknąć każdego bez względu na umiejętności czy stan upojenia.